Bateria łazienkowa musi być trwała, funkcjonalna i wygodna w codziennym użyciu, ale równie duże znaczenie ma jej estetyka oraz dopasowanie do reszty wyposażenia. Wybór odpowiedniej baterii może więc przysporzyć nieco kłopotów – czym kierować się przy jej zakupie by dobrze spełniała swoje zadanie?

Jaki rodzaj baterii?

Standardowa bateria umywalkowa montowana jest przy łazienkowym zlewie. Natężenie i temperaturę wody można regulować jedną lub dwiema gałkami, trzeba też zdecydować, czy bateria ma być stojąca, montowana bezpośrednio na umywalce lub na blacie, czy ścienna, umieszczona nad umywalką. Baterie podtynkowe są dużo bardziej estetyczne, jednak ich montaż wymaga poważniejszego remontu, bo prawie cała instalacja znajduje się w ścianie, a na zewnątrz widać tylko elementy sterujące. Jeśli zaś chodzi o materiał, to dostępne są baterie chromowane, z mosiądzu, stali nierdzewnej, ceramiczne.

Oddzielna bateria potrzebna będzie do wanny albo prysznica, prócz tego można jeszcze zamontować w łazience baterię bidetową. Warto tak dobierać modele, by pasowały do siebie stylistycznie i współgrały z wykończeniem łazienki – wymiana baterii łazienkowej bywa dość kłopotliwa, dlatego lepiej od razu zainwestować w idealnie dopasowane akcesoria. W ofercie swiatlazienek.com.pl można znaleźć baterie łazienkowe Bruma w dowolnej estetyce: retro, nowoczesne, rustykalne, klasyczne, a do tego także wszelkie niezbędne akcesoria jak np. korki umywalkowe, rozety do baterii naściennych, przyłącza kątowe z uchwytem do słuchawki prysznicowej, węże prysznicowe.

 

Bateria oszczędzająca wodę

Zużycie wody jest istotną pozycją w domowym budżecie, dlatego rozwiązania pozwalające oszczędzić na rachunkach cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Baterie łazienkowe wyposażone w systemy zmniejszające zużycie wody są zwykle nieco droższe od tych standardowych modeli, ale ich zakup szybko się zwraca, a podczas codziennego korzystania z łazienki nie doświadcza się żadnego spadku komfortu.

Do najpopularniejszych systemów oszczędzających wodę zaliczają się perlatory. Są to specjalnie zaprojektowane sitka, które montuje się w końcówce wylewki, dzięki czemu woda staje się bardziej napowietrzona – obecność powietrza wpływa na zmniejszenie strumienia wody, ale podczas mycia nie ma wrażenia, że wody leci za mało lub ma ona zbyt słabe ciśnienie. W baterii może też znajdować się termostat do precyzyjnego kontrolowania temperatury, co pozwala ograniczyć zużycie ciepłej wody bez utraty komfortu kąpieli. Niektóre nowoczesne baterie mają jeszcze czujnik ruchu – woda leci dopiero wtedy, gdy urządzenie wykryje ruch.